Keskusta on nimennyt Savo-Karjalan vaalipiiristä täyden ehdokaslistan eli yhteensä 15 ehdokasta.
Seitsemän ehdokkaista tulee Pohjois-Karjalan piiristä, kahdeksan Pohjois-Savon puolelta. 

Ehdokkaat tekevät nyt vaalityötään maakunnissa ja he tulevat mielellään tilaisuuksiin
ja tapahtumiin esittäytymään ja kertomaan ajatuksistaan. Ehdokkaat osallistuvat sekä puolueen
että vaalipiirin yhteisten tapahtumien lisäksi erilaisiin kannatusryhmiensä järjestämiin
tilaisuuksiin Savo-Karjalan alueella. 

Lämmin kiitos kaikista tapahtumakutsuista, on hienoa huomata, kuinka kiinnostavia
ja odotettuja vieraita ehdokkaamme ovat! 

Ehdokkaat ja heidän vaalipäällikkönsä tavoitat seuraavista osoitteista:

Pohjois-Karjalan piirin nimeämät ehdokkaat: 

Jertta Harinen
jertta.harinen@luottamus.kontiolahti.fi 

Hannu Hoskonen
hannu.hoskonen@eduskunta.fi

Hanna Huttunen
hanna.huttunen@eduskunta.fi 
Vaalipäällikkö Jaana Minkkinen jaana.minkki@gmail.com  

Asko Miettinen
asko.miettinen@telemail.fi 
Vaalipäällikkö Vilho Pasanen vilho.o.pasanen@outlook.com   

Juha Mustonen
jnmustonen@gmail.com 
Vaalipäällikkö Helena Miikkulainen helena.miikkulainen@kotiportti.fi  

Jere Nuutinen
jere.nuutinen@luottamus.joensuu.fi
Vaalipäällikkö Katja Asikainen katja.asikainen1@gmail.com

Timo Väänänen
timo@timovaananen.fi 
Vaalipäällikkö Jari Heiskanen heiskanenjari1@gmail.com     

Pohjois-Savon piirin nimeämät ehdokkaat:

Tuomo Lapveteläinen
tuomlapv@me.com

Vesa Linnanmäki
vesa.linnanmaki@hotmail.fi 
Vaalipäällikkö marko.rahkola@gmail.com  

Sallamaarit Markkanen
sallamaarit.markkanen@gmail.com
Vaalipäällikkö maigi.kuutsa@gmail.com  

Auli Piiparinen
piiparinen.auli@gmail.com 
Vaalipäällikkö Virva Leväinen auliimpi@outlook.com  

Riikka Pirkkalainen
riikka.pirkkalainen@keskusta.fi 
Vaalipäällikkö Jani Rönkkö jani.ronkko@fimnet.fi 

Timo Ripatti
timo.ripatti@sahayrittajat.fi
Vaalipäällikkö Kaisa Ripatti ripattikaisa83@gmail.com  

Markku Rossi
markku.rossi@kuopio.fi
Vaalipäällikkö Antti R. Mykkänen anttim.200@gmail.com  

Markku Siponen
siponen.markku@gmail.com 
Vaalipäällikkö Kari Saastamoinen kari.saastamoinen@ylasavonrasti.net 

Tavoitat ehdokkaat ja heidän vaalitiiminsä myös piiritoimistojen kautta: 
pohjois-karjala@keskusta.fi 
pohjois-savo@keskusta.fi